One kotâwîwi-pîsim
Many kotâwîwi-pîsimwak
Further kotâwîwi-pîsimwa
Smaller/Lesser/Younger
One kocâwîwi-pîsimos
Ownership
One
my nikotâwîwi-pîsim
your (one) kikotâwîwi-pîsim
Further
his/her okotâwîwi-pîsimwa
One kotâwîwi-pîsim
Many kotâwîwi-pîsimwak
Further kotâwîwi-pîsimwa
In/On kotâwîwi-pîsimohk
Among kotâwîwi-pîsimonâhk
Smaller/Lesser/Younger
One kocâwîwi-pîsimos
Many kocâwîwi-pîsimosak
Further kocâwîwi-pîsimosa
In/On kocâwîwi-pîsimosihk
Among kocâwîwi-pîsimosinâhk
Ownership
One Many Further In/On
my nikotâwîwi-pîsim nikotâwîwi-pîsimwak nikotâwîwi-pîsimwa nikotâwîwi-pîsimohk
your (one) kikotâwîwi-pîsim kikotâwîwi-pîsimwak kikotâwîwi-pîsimwa kikotâwîwi-pîsimohk
his/her okotâwîwi-pîsimwa okotâwîwi-pîsimohk
our nikotâwîwi-pîsimonân nikotâwîwi-pîsimonânak nikotâwîwi-pîsimonâna nikotâwîwi-pîsimonâhk
your and our kikotâwîwi-pîsimonaw kikotâwîwi-pîsimonawak kikotâwîwi-pîsimonawa kikotâwîwi-pîsimonâhk
your (all) kikotâwîwi-pîsimowâw kikotâwîwi-pîsimowâwak kikotâwîwi-pîsimowâwa kikotâwîwi-pîsimowâhk
their okotâwîwi-pîsimowâwa okotâwîwi-pîsimowâhk
his/her/their (further) okotâwîwi-pîsimoyiwa okotâwîwi-pîsimoyihk
Smaller/Lesser/Younger
Ownership
One Many Further In/On
my nikocâwîwi-pîsimos nikocâwîwi-pîsimosak nikocâwîwi-pîsimosa nikocâwîwi-pîsimosihk
your (one) kikocâwîwi-pîsimos kikocâwîwi-pîsimosak kikocâwîwi-pîsimosa kikocâwîwi-pîsimosihk
his/her okocâwîwi-pîsimosa okocâwîwi-pîsimosihk
our nikocâwîwi-pîsimosinân nikocâwîwi-pîsimosinânak nikocâwîwi-pîsimosinâna nikocâwîwi-pîsimosinâhk
your and our kikocâwîwi-pîsimosinaw kikocâwîwi-pîsimosinawak kikocâwîwi-pîsimosinawa kikocâwîwi-pîsimosinâhk
your (all) kikocâwîwi-pîsimosiwâw kikocâwîwi-pîsimosiwâwak kikocâwîwi-pîsimosiwâwa kikocâwîwi-pîsimosiwâhk
their okocâwîwi-pîsimosiwâwa okocâwîwi-pîsimosiwâhk
his/her/their (further) okocâwîwi-pîsimosiyiwa okocâwîwi-pîsimosiyihk
Singular kotâwîwi-pîsim
Plural kotâwîwi-pîsimwak
Obviative kotâwîwi-pîsimwa
Locative kotâwîwi-pîsimohk
Distributive kotâwîwi-pîsimonâhk
DIMINUTIVE
Singular kocâwîwi-pîsimos
Plural kocâwîwi-pîsimosak
Obviative kocâwîwi-pîsimosa
Locative kocâwîwi-pîsimosihk
Distributive kocâwîwi-pîsimosinâhk
POSSESSION
Singular Plural Obviative Locative
1s nikotâwîwi-pîsim nikotâwîwi-pîsimwak nikotâwîwi-pîsimwa nikotâwîwi-pîsimohk
2s kikotâwîwi-pîsim kikotâwîwi-pîsimwak kikotâwîwi-pîsimwa kikotâwîwi-pîsimohk
3s okotâwîwi-pîsimwa okotâwîwi-pîsimohk
1p nikotâwîwi-pîsimonân nikotâwîwi-pîsimonânak nikotâwîwi-pîsimonâna nikotâwîwi-pîsimonâhk
21 kikotâwîwi-pîsimonaw kikotâwîwi-pîsimonawak kikotâwîwi-pîsimonawa kikotâwîwi-pîsimonâhk
2p kikotâwîwi-pîsimowâw kikotâwîwi-pîsimowâwak kikotâwîwi-pîsimowâwa kikotâwîwi-pîsimowâhk
3p okotâwîwi-pîsimowâwa okotâwîwi-pîsimowâhk
4 okotâwîwi-pîsimoyiwa okotâwîwi-pîsimoyihk
DIMINUTIVE POSSESSION
Singular Plural Obviative Locative
1s nikocâwîwi-pîsimos nikocâwîwi-pîsimosak nikocâwîwi-pîsimosa nikocâwîwi-pîsimosihk
2s kikocâwîwi-pîsimos kikocâwîwi-pîsimosak kikocâwîwi-pîsimosa kikocâwîwi-pîsimosihk
3s okocâwîwi-pîsimosa okocâwîwi-pîsimosihk
1p nikocâwîwi-pîsimosinân nikocâwîwi-pîsimosinânak nikocâwîwi-pîsimosinâna nikocâwîwi-pîsimosinâhk
21 kikocâwîwi-pîsimosinaw kikocâwîwi-pîsimosinawak kikocâwîwi-pîsimosinawa kikocâwîwi-pîsimosinâhk
2p kikocâwîwi-pîsimosiwâw kikocâwîwi-pîsimosiwâwak kikocâwîwi-pîsimosiwâwa kikocâwîwi-pîsimosiwâhk
3p okocâwîwi-pîsimosiwâwa okocâwîwi-pîsimosiwâhk
4 okocâwîwi-pîsimosiyiwa okocâwîwi-pîsimosiyihk

kotâwîwi-pîsim (Noun, NA-3)

Loading recordings...

kotâwîwi-pîsim

More information about this word