Singular kotâwîwi-pîsim
Plural kotâwîwi-pîsimwak
Obviative kotâwîwi-pîsimwa
Locative kotâwîwi-pîsimohk
Distributive kotâwîwi-pîsimonâhk
POSSESSION
1s poss (sg) nikotâwîwi-pîsim
2s poss (sg) kikotâwîwi-pîsim
3s poss (obv) okotâwîwi-pîsimwa
Singular kotâwîwi-pîsim
Plural kotâwîwi-pîsimwak
Obviative kotâwîwi-pîsimwa
Locative kotâwîwi-pîsimohk
Distributive kotâwîwi-pîsimonâhk
DIMINUTIVE
Singular kocâwîwi-pîsimos
kocâwîwi-pîsimosis
Plural kocâwîwi-pîsimosak
kocâwîwi-pîsimosisak
Obviative kocâwîwi-pîsimosa
kocâwîwi-pîsimosisa
Locative kocâwîwi-pîsimosihk
kocâwîwi-pîsimosisihk
POSSESSION
Singular Noun Plural Noun Obviative Noun
1s nikotâwîwi-pîsim nikotâwîwi-pîsimwak nikotâwîwi-pîsimwa
2s kikotâwîwi-pîsim kikotâwîwi-pîsimwak kikotâwîwi-pîsimwa
3s okotâwîwi-pîsimwa
1p nikotâwîwi-pîsimonân nikotâwîwi-pîsimonânak nikotâwîwi-pîsimonâna
21 kikotâwîwi-pîsimonaw kikotâwîwi-pîsimonawak kikotâwîwi-pîsimonawa
2p kikotâwîwi-pîsimowâw kikotâwîwi-pîsimowâwak kikotâwîwi-pîsimowâwa
3p okotâwîwi-pîsimowâwa
4 okotâwîwi-pîsimoyiwa
Singular kotâwîwi-pîsim
Plural kotâwîwi-pîsimwak
Obviative kotâwîwi-pîsimwa
Locative kotâwîwi-pîsimohk
Distributive kotâwîwi-pîsimonâhk
DIMINUTIVE
Singular kocâwîwi-pîsimos
kocâwîwi-pîsimosis
Plural kocâwîwi-pîsimosak
kocâwîwi-pîsimosisak
Obviative kocâwîwi-pîsimosa
kocâwîwi-pîsimosisa
Locative kocâwîwi-pîsimosihk
kocâwîwi-pîsimosisihk
Distributive kocâwîwi-pîsimosinâhk
kocâwîwi-pîsimosisinâhk
POSSESSION
Singular Plural Obviative Locative
1s nikotâwîwi-pîsim nikotâwîwi-pîsimwak nikotâwîwi-pîsimwa nikotâwîwi-pîsimohk
2s kikotâwîwi-pîsim kikotâwîwi-pîsimwak kikotâwîwi-pîsimwa kikotâwîwi-pîsimohk
3s okotâwîwi-pîsimwa okotâwîwi-pîsimohk
1p nikotâwîwi-pîsimonân nikotâwîwi-pîsimonânak nikotâwîwi-pîsimonâna nikotâwîwi-pîsimonâhk
21 kikotâwîwi-pîsimonaw kikotâwîwi-pîsimonawak kikotâwîwi-pîsimonawa kikotâwîwi-pîsimonâhk
2p kikotâwîwi-pîsimowâw kikotâwîwi-pîsimowâwak kikotâwîwi-pîsimowâwa kikotâwîwi-pîsimowâhk
3p okotâwîwi-pîsimowâwa okotâwîwi-pîsimowâhk
4 okotâwîwi-pîsimoyiwa okotâwîwi-pîsimoyihk
DIMINUTIVE POSSESSION
Singular Plural Obviative Locative
1s nikocâwîwi-pîsimos
nikocâwîwi-pîsimosis
nikocâwîwi-pîsimosak
nikocâwîwi-pîsimosisak
nikocâwîwi-pîsimosa
nikocâwîwi-pîsimosisa
nikocâwîwi-pîsimosihk
nikocâwîwi-pîsimosisihk
2s kikocâwîwi-pîsimos
kikocâwîwi-pîsimosis
kikocâwîwi-pîsimosak
kikocâwîwi-pîsimosisak
kikocâwîwi-pîsimosa
kikocâwîwi-pîsimosisa
kikocâwîwi-pîsimosihk
kikocâwîwi-pîsimosisihk
3s okocâwîwi-pîsimosa
okocâwîwi-pîsimosisa
okocâwîwi-pîsimosihk
okocâwîwi-pîsimosisihk
1p nikocâwîwi-pîsimosinân
nikocâwîwi-pîsimosisinân
nikocâwîwi-pîsimosinânak
nikocâwîwi-pîsimosisinânak
nikocâwîwi-pîsimosinâna
nikocâwîwi-pîsimosisinâna
nikocâwîwi-pîsimosinâhk
nikocâwîwi-pîsimosisinâhk
21 kikocâwîwi-pîsimosinaw
kikocâwîwi-pîsimosisinaw
kikocâwîwi-pîsimosinawak
kikocâwîwi-pîsimosisinawak
kikocâwîwi-pîsimosinawa
kikocâwîwi-pîsimosisinawa
kikocâwîwi-pîsimosinâhk
kikocâwîwi-pîsimosisinâhk
2p kikocâwîwi-pîsimosiwâw
kikocâwîwi-pîsimosisiwâw
kikocâwîwi-pîsimosiwâwak
kikocâwîwi-pîsimosisiwâwak
kikocâwîwi-pîsimosiwâwa
kikocâwîwi-pîsimosisiwâwa
kikocâwîwi-pîsimosiwâhk
kikocâwîwi-pîsimosisiwâhk
3p okocâwîwi-pîsimosiwâwa
okocâwîwi-pîsimosisiwâwa
okocâwîwi-pîsimosiwâhk
okocâwîwi-pîsimosisiwâhk
4 okocâwîwi-pîsimosiyiwa
okocâwîwi-pîsimosisiyiwa
okocâwîwi-pîsimosiyihk
okocâwîwi-pîsimosisiyihk

kotâwîwi-pîsim (Noun, NA-3)

  • nêhiyawêwin : itwêwina / Cree : Words
Singular kotâwîwi-pîsim
Plural kotâwîwi-pîsimwak
Obviative kotâwîwi-pîsimwa
Locative kotâwîwi-pîsimohk
Distributive kotâwîwi-pîsimonâhk
POSSESSION
1s poss (sg) nikotâwîwi-pîsim
2s poss (sg) kikotâwîwi-pîsim
3s poss (obv) okotâwîwi-pîsimwa
Singular kotâwîwi-pîsim
Plural kotâwîwi-pîsimwak
Obviative kotâwîwi-pîsimwa
Locative kotâwîwi-pîsimohk
Distributive kotâwîwi-pîsimonâhk
DIMINUTIVE
Singular kocâwîwi-pîsimos
kocâwîwi-pîsimosis
Plural kocâwîwi-pîsimosak
kocâwîwi-pîsimosisak
Obviative kocâwîwi-pîsimosa
kocâwîwi-pîsimosisa
Locative kocâwîwi-pîsimosihk
kocâwîwi-pîsimosisihk
POSSESSION
Singular Noun Plural Noun Obviative Noun
1s nikotâwîwi-pîsim nikotâwîwi-pîsimwak nikotâwîwi-pîsimwa
2s kikotâwîwi-pîsim kikotâwîwi-pîsimwak kikotâwîwi-pîsimwa
3s okotâwîwi-pîsimwa
1p nikotâwîwi-pîsimonân nikotâwîwi-pîsimonânak nikotâwîwi-pîsimonâna
21 kikotâwîwi-pîsimonaw kikotâwîwi-pîsimonawak kikotâwîwi-pîsimonawa
2p kikotâwîwi-pîsimowâw kikotâwîwi-pîsimowâwak kikotâwîwi-pîsimowâwa
3p okotâwîwi-pîsimowâwa
4 okotâwîwi-pîsimoyiwa
Singular kotâwîwi-pîsim
Plural kotâwîwi-pîsimwak
Obviative kotâwîwi-pîsimwa
Locative kotâwîwi-pîsimohk
Distributive kotâwîwi-pîsimonâhk
DIMINUTIVE
Singular kocâwîwi-pîsimos
kocâwîwi-pîsimosis
Plural kocâwîwi-pîsimosak
kocâwîwi-pîsimosisak
Obviative kocâwîwi-pîsimosa
kocâwîwi-pîsimosisa
Locative kocâwîwi-pîsimosihk
kocâwîwi-pîsimosisihk
Distributive kocâwîwi-pîsimosinâhk
kocâwîwi-pîsimosisinâhk
POSSESSION
Singular Plural Obviative Locative
1s nikotâwîwi-pîsim nikotâwîwi-pîsimwak nikotâwîwi-pîsimwa nikotâwîwi-pîsimohk
2s kikotâwîwi-pîsim kikotâwîwi-pîsimwak kikotâwîwi-pîsimwa kikotâwîwi-pîsimohk
3s okotâwîwi-pîsimwa okotâwîwi-pîsimohk
1p nikotâwîwi-pîsimonân nikotâwîwi-pîsimonânak nikotâwîwi-pîsimonâna nikotâwîwi-pîsimonâhk
21 kikotâwîwi-pîsimonaw kikotâwîwi-pîsimonawak kikotâwîwi-pîsimonawa kikotâwîwi-pîsimonâhk
2p kikotâwîwi-pîsimowâw kikotâwîwi-pîsimowâwak kikotâwîwi-pîsimowâwa kikotâwîwi-pîsimowâhk
3p okotâwîwi-pîsimowâwa okotâwîwi-pîsimowâhk
4 okotâwîwi-pîsimoyiwa okotâwîwi-pîsimoyihk
DIMINUTIVE POSSESSION
Singular Plural Obviative Locative
1s nikocâwîwi-pîsimos
nikocâwîwi-pîsimosis
nikocâwîwi-pîsimosak
nikocâwîwi-pîsimosisak
nikocâwîwi-pîsimosa
nikocâwîwi-pîsimosisa
nikocâwîwi-pîsimosihk
nikocâwîwi-pîsimosisihk
2s kikocâwîwi-pîsimos
kikocâwîwi-pîsimosis
kikocâwîwi-pîsimosak
kikocâwîwi-pîsimosisak
kikocâwîwi-pîsimosa
kikocâwîwi-pîsimosisa
kikocâwîwi-pîsimosihk
kikocâwîwi-pîsimosisihk
3s okocâwîwi-pîsimosa
okocâwîwi-pîsimosisa
okocâwîwi-pîsimosihk
okocâwîwi-pîsimosisihk
1p nikocâwîwi-pîsimosinân
nikocâwîwi-pîsimosisinân
nikocâwîwi-pîsimosinânak
nikocâwîwi-pîsimosisinânak
nikocâwîwi-pîsimosinâna
nikocâwîwi-pîsimosisinâna
nikocâwîwi-pîsimosinâhk
nikocâwîwi-pîsimosisinâhk
21 kikocâwîwi-pîsimosinaw
kikocâwîwi-pîsimosisinaw
kikocâwîwi-pîsimosinawak
kikocâwîwi-pîsimosisinawak
kikocâwîwi-pîsimosinawa
kikocâwîwi-pîsimosisinawa
kikocâwîwi-pîsimosinâhk
kikocâwîwi-pîsimosisinâhk
2p kikocâwîwi-pîsimosiwâw
kikocâwîwi-pîsimosisiwâw
kikocâwîwi-pîsimosiwâwak
kikocâwîwi-pîsimosisiwâwak
kikocâwîwi-pîsimosiwâwa
kikocâwîwi-pîsimosisiwâwa
kikocâwîwi-pîsimosiwâhk
kikocâwîwi-pîsimosisiwâhk
3p okocâwîwi-pîsimosiwâwa
okocâwîwi-pîsimosisiwâwa
okocâwîwi-pîsimosiwâhk
okocâwîwi-pîsimosisiwâhk
4 okocâwîwi-pîsimosiyiwa
okocâwîwi-pîsimosisiyiwa
okocâwîwi-pîsimosiyihk
okocâwîwi-pîsimosisiyihk
kotâwîwi-pîsim

More information about this word