Independent Conjunct
1s mâmawohkamâtowak+Tpl/Lemma+V+AI+Ind+Prs+1Sg mâmawohkamâtowak+PV/e+Tpl/Lemma+V+AI+Cnj+Prs+1Sg
2s mâmawohkamâtowak+Tpl/Lemma+V+AI+Ind+Prs+2Sg mâmawohkamâtowak+PV/e+Tpl/Lemma+V+AI+Cnj+Prs+2Sg
1p exclusive nimâmawohkamâtonân ê-mâmawohkamâtoyâhk
1p inclusive kimâmawohkamâtonaw
kimâmawohkamâtonânaw
ê-mâmawohkamâtoyahk
2p kimâmawohkamâtonâwâw ê-mâmawohkamâtoyêk
3s mâmawohkamâtowak+Tpl/Lemma+V+AI+Ind+Prs+3Sg mâmawohkamâtowak+PV/e+Tpl/Lemma+V+AI+Cnj+Prs+3Sg
3p mâmawohkamâtowak ê-mâmawohkamâtocik
Independent Conjunct
1s mâmawohkamâtowak+Tpl/Lemma+V+AI+Ind+Prs+1Sg mâmawohkamâtowak+PV/e+Tpl/Lemma+V+AI+Cnj+Prs+1Sg
2s mâmawohkamâtowak+Tpl/Lemma+V+AI+Ind+Prs+2Sg mâmawohkamâtowak+PV/e+Tpl/Lemma+V+AI+Cnj+Prs+2Sg
1p exclusive nimâmawohkamâtonân ê-mâmawohkamâtoyâhk
1p inclusive kimâmawohkamâtonaw
kimâmawohkamâtonânaw
ê-mâmawohkamâtoyahk
2p kimâmawohkamâtonâwâw ê-mâmawohkamâtoyêk
3s mâmawohkamâtowak+Tpl/Lemma+V+AI+Ind+Prs+3Sg mâmawohkamâtowak+PV/e+Tpl/Lemma+V+AI+Cnj+Prs+3Sg
3p mâmawohkamâtowak ê-mâmawohkamâtocik

mâmawohkamâtowak (Verb, VAI)

Independent Conjunct
1s mâmawohkamâtowak+Tpl/Lemma+V+AI+Ind+Prs+1Sg mâmawohkamâtowak+PV/e+Tpl/Lemma+V+AI+Cnj+Prs+1Sg
2s mâmawohkamâtowak+Tpl/Lemma+V+AI+Ind+Prs+2Sg mâmawohkamâtowak+PV/e+Tpl/Lemma+V+AI+Cnj+Prs+2Sg
1p exclusive nimâmawohkamâtonân ê-mâmawohkamâtoyâhk
1p inclusive kimâmawohkamâtonaw
kimâmawohkamâtonânaw
ê-mâmawohkamâtoyahk
2p kimâmawohkamâtonâwâw ê-mâmawohkamâtoyêk
3s mâmawohkamâtowak+Tpl/Lemma+V+AI+Ind+Prs+3Sg mâmawohkamâtowak+PV/e+Tpl/Lemma+V+AI+Cnj+Prs+3Sg
3p mâmawohkamâtowak ê-mâmawohkamâtocik
Independent Conjunct
1s mâmawohkamâtowak+Tpl/Lemma+V+AI+Ind+Prs+1Sg mâmawohkamâtowak+PV/e+Tpl/Lemma+V+AI+Cnj+Prs+1Sg
2s mâmawohkamâtowak+Tpl/Lemma+V+AI+Ind+Prs+2Sg mâmawohkamâtowak+PV/e+Tpl/Lemma+V+AI+Cnj+Prs+2Sg
1p exclusive nimâmawohkamâtonân ê-mâmawohkamâtoyâhk
1p inclusive kimâmawohkamâtonaw
kimâmawohkamâtonânaw
ê-mâmawohkamâtoyahk
2p kimâmawohkamâtonâwâw ê-mâmawohkamâtoyêk
3s mâmawohkamâtowak+Tpl/Lemma+V+AI+Ind+Prs+3Sg mâmawohkamâtowak+PV/e+Tpl/Lemma+V+AI+Cnj+Prs+3Sg
3p mâmawohkamâtowak ê-mâmawohkamâtocik
mâmawohkamâtoyahk
  • ← √mâmawohkamâto- +  Verb +  Animate Intransitive +  Conjunct +  Present +  Actor: 1st Person Plural Inclusive
  • masinahikêwina →
mâmawohkamâtowak
  • ← Verb +  Animate Intransitive +  Conjunct +  Present +  Actor: 1st Person Plural Inclusive
  • masinahikêwina →