Singular miyikosiwin
Plural miyikosiwina
Locative miyikosiwinihk
POSSESSION
1s poss (sg) nimiyikosiwin
2s poss (sg) kimiyikosiwin
3s poss (sg) omiyikosiwin
Singular miyikosiwin
Plural miyikosiwina
Locative miyikosiwinihk
DIMINUTIVE
Singular miyikosiwinis
miyikosiwinisis
Plural miyikosiwinisa
miyikosiwinisisa
Locative miyikosiwinisihk
miyikosiwinisisihk
POSSESSION
Singular Noun Plural Noun
1s nimiyikosiwin nimiyikosiwina
2s kimiyikosiwin kimiyikosiwina
3s omiyikosiwin omiyikosiwina
1p nimiyikosiwininân nimiyikosiwininâna
21 kimiyikosiwininaw kimiyikosiwininawa
2p kimiyikosiwiniwâw kimiyikosiwiniwâwa
3p omiyikosiwiniwâw omiyikosiwiniwâwa
4 omiyikosiwiniyiw omiyikosiwiniyiwa
Singular miyikosiwin
Plural miyikosiwina
Locative miyikosiwinihk
DIMINUTIVE
Singular miyikosiwinis
miyikosiwinisis
Plural miyikosiwinisa
miyikosiwinisisa
Locative miyikosiwinisihk
miyikosiwinisisihk
POSSESSION
Singular Plural Locative
1s nimiyikosiwin nimiyikosiwina nimiyikosiwinihk
2s kimiyikosiwin kimiyikosiwina kimiyikosiwinihk
3s omiyikosiwin omiyikosiwina omiyikosiwinihk
1p nimiyikosiwininân nimiyikosiwininâna nimiyikosiwininâhk
21 kimiyikosiwininaw kimiyikosiwininawa kimiyikosiwininâhk
2p kimiyikosiwiniwâw kimiyikosiwiniwâwa kimiyikosiwiniwâhk
3p omiyikosiwiniwâw omiyikosiwiniwâwa omiyikosiwiniwâhk
4 omiyikosiwiniyiw omiyikosiwiniyiwa omiyikosiwiniyihk
DIMINUTIVE POSSESSION
Singular Plural Locative
1s nimiyikosiwinis
nimiyikosiwinisis
nimiyikosiwinisa
nimiyikosiwinisisa
nimiyikosiwinisihk
nimiyikosiwinisisihk
2s kimiyikosiwinis
kimiyikosiwinisis
kimiyikosiwinisa
kimiyikosiwinisisa
kimiyikosiwinisihk
kimiyikosiwinisisihk
3s omiyikosiwinis
omiyikosiwinisis
omiyikosiwinisa
omiyikosiwinisisa
omiyikosiwinisihk
omiyikosiwinisisihk
1p nimiyikosiwinisinân
nimiyikosiwinisisinân
nimiyikosiwinisinâna
nimiyikosiwinisisinâna
nimiyikosiwinisinâhk
nimiyikosiwinisisinâhk
21 kimiyikosiwinisinaw
kimiyikosiwinisisinaw
kimiyikosiwinisinawa
kimiyikosiwinisisinawa
kimiyikosiwinisinâhk
kimiyikosiwinisisinâhk
2p kimiyikosiwinisiwâw
kimiyikosiwinisisiwâw
kimiyikosiwinisiwâwa
kimiyikosiwinisisiwâwa
kimiyikosiwinisiwâhk
kimiyikosiwinisisiwâhk
3p omiyikosiwinisiwâw
omiyikosiwinisisiwâw
omiyikosiwinisiwâwa
omiyikosiwinisisiwâwa
omiyikosiwinisiwâhk
omiyikosiwinisisiwâhk
4 omiyikosiwinisiyiw
omiyikosiwinisisiyiw
omiyikosiwinisiyiwa
omiyikosiwinisisiyiwa
omiyikosiwinisiyihk
omiyikosiwinisisiyihk
Singular miyikosiwin
Plural miyikosiwina
Locative miyikosiwinihk
DIMINUTIVE
Singular miyikosiwinis
miyikosiwinisis
Plural miyikosiwinisa
miyikosiwinisisa
Locative miyikosiwinisihk
miyikosiwinisisihk
POSSESSION
Singular Plural Locative
my nimiyikosiwin nimiyikosiwina nimiyikosiwinihk
your (one) kimiyikosiwin kimiyikosiwina kimiyikosiwinihk
his/her omiyikosiwin omiyikosiwina omiyikosiwinihk
our nimiyikosiwininân nimiyikosiwininâna nimiyikosiwininâhk
your and our kimiyikosiwininaw kimiyikosiwininawa kimiyikosiwininâhk
your (all) kimiyikosiwiniwâw kimiyikosiwiniwâwa kimiyikosiwiniwâhk
their omiyikosiwiniwâw omiyikosiwiniwâwa omiyikosiwiniwâhk
his/her/their (further) omiyikosiwiniyiw omiyikosiwiniyiwa omiyikosiwiniyihk
DIMINUTIVE POSSESSION
Singular Plural Locative
my nimiyikosiwinis
nimiyikosiwinisis
nimiyikosiwinisa
nimiyikosiwinisisa
nimiyikosiwinisihk
nimiyikosiwinisisihk
your (one) kimiyikosiwinis
kimiyikosiwinisis
kimiyikosiwinisa
kimiyikosiwinisisa
kimiyikosiwinisihk
kimiyikosiwinisisihk
his/her omiyikosiwinis
omiyikosiwinisis
omiyikosiwinisa
omiyikosiwinisisa
omiyikosiwinisihk
omiyikosiwinisisihk
our nimiyikosiwinisinân
nimiyikosiwinisisinân
nimiyikosiwinisinâna
nimiyikosiwinisisinâna
nimiyikosiwinisinâhk
nimiyikosiwinisisinâhk
your and our kimiyikosiwinisinaw
kimiyikosiwinisisinaw
kimiyikosiwinisinawa
kimiyikosiwinisisinawa
kimiyikosiwinisinâhk
kimiyikosiwinisisinâhk
your (all) kimiyikosiwinisiwâw
kimiyikosiwinisisiwâw
kimiyikosiwinisiwâwa
kimiyikosiwinisisiwâwa
kimiyikosiwinisiwâhk
kimiyikosiwinisisiwâhk
their omiyikosiwinisiwâw
omiyikosiwinisisiwâw
omiyikosiwinisiwâwa
omiyikosiwinisisiwâwa
omiyikosiwinisiwâhk
omiyikosiwinisisiwâhk
his/her/their (further) omiyikosiwinisiyiw
omiyikosiwinisisiyiw
omiyikosiwinisiyiwa
omiyikosiwinisisiyiwa
omiyikosiwinisiyihk
omiyikosiwinisisiyihk

miyikosiwin (Noun, NI-1)

  • nêhiyawêwin : itwêwina / Cree : Words
Singular miyikosiwin
Plural miyikosiwina
Locative miyikosiwinihk
POSSESSION
1s poss (sg) nimiyikosiwin
2s poss (sg) kimiyikosiwin
3s poss (sg) omiyikosiwin
Singular miyikosiwin
Plural miyikosiwina
Locative miyikosiwinihk
DIMINUTIVE
Singular miyikosiwinis
miyikosiwinisis
Plural miyikosiwinisa
miyikosiwinisisa
Locative miyikosiwinisihk
miyikosiwinisisihk
POSSESSION
Singular Noun Plural Noun
1s nimiyikosiwin nimiyikosiwina
2s kimiyikosiwin kimiyikosiwina
3s omiyikosiwin omiyikosiwina
1p nimiyikosiwininân nimiyikosiwininâna
21 kimiyikosiwininaw kimiyikosiwininawa
2p kimiyikosiwiniwâw kimiyikosiwiniwâwa
3p omiyikosiwiniwâw omiyikosiwiniwâwa
4 omiyikosiwiniyiw omiyikosiwiniyiwa
Singular miyikosiwin
Plural miyikosiwina
Locative miyikosiwinihk
DIMINUTIVE
Singular miyikosiwinis
miyikosiwinisis
Plural miyikosiwinisa
miyikosiwinisisa
Locative miyikosiwinisihk
miyikosiwinisisihk
POSSESSION
Singular Plural Locative
1s nimiyikosiwin nimiyikosiwina nimiyikosiwinihk
2s kimiyikosiwin kimiyikosiwina kimiyikosiwinihk
3s omiyikosiwin omiyikosiwina omiyikosiwinihk
1p nimiyikosiwininân nimiyikosiwininâna nimiyikosiwininâhk
21 kimiyikosiwininaw kimiyikosiwininawa kimiyikosiwininâhk
2p kimiyikosiwiniwâw kimiyikosiwiniwâwa kimiyikosiwiniwâhk
3p omiyikosiwiniwâw omiyikosiwiniwâwa omiyikosiwiniwâhk
4 omiyikosiwiniyiw omiyikosiwiniyiwa omiyikosiwiniyihk
DIMINUTIVE POSSESSION
Singular Plural Locative
1s nimiyikosiwinis
nimiyikosiwinisis
nimiyikosiwinisa
nimiyikosiwinisisa
nimiyikosiwinisihk
nimiyikosiwinisisihk
2s kimiyikosiwinis
kimiyikosiwinisis
kimiyikosiwinisa
kimiyikosiwinisisa
kimiyikosiwinisihk
kimiyikosiwinisisihk
3s omiyikosiwinis
omiyikosiwinisis
omiyikosiwinisa
omiyikosiwinisisa
omiyikosiwinisihk
omiyikosiwinisisihk
1p nimiyikosiwinisinân
nimiyikosiwinisisinân
nimiyikosiwinisinâna
nimiyikosiwinisisinâna
nimiyikosiwinisinâhk
nimiyikosiwinisisinâhk
21 kimiyikosiwinisinaw
kimiyikosiwinisisinaw
kimiyikosiwinisinawa
kimiyikosiwinisisinawa
kimiyikosiwinisinâhk
kimiyikosiwinisisinâhk
2p kimiyikosiwinisiwâw
kimiyikosiwinisisiwâw
kimiyikosiwinisiwâwa
kimiyikosiwinisisiwâwa
kimiyikosiwinisiwâhk
kimiyikosiwinisisiwâhk
3p omiyikosiwinisiwâw
omiyikosiwinisisiwâw
omiyikosiwinisiwâwa
omiyikosiwinisisiwâwa
omiyikosiwinisiwâhk
omiyikosiwinisisiwâhk
4 omiyikosiwinisiyiw
omiyikosiwinisisiyiw
omiyikosiwinisiyiwa
omiyikosiwinisisiyiwa
omiyikosiwinisiyihk
omiyikosiwinisisiyihk
Singular miyikosiwin
Plural miyikosiwina
Locative miyikosiwinihk
DIMINUTIVE
Singular miyikosiwinis
miyikosiwinisis
Plural miyikosiwinisa
miyikosiwinisisa
Locative miyikosiwinisihk
miyikosiwinisisihk
POSSESSION
Singular Plural Locative
my nimiyikosiwin nimiyikosiwina nimiyikosiwinihk
your (one) kimiyikosiwin kimiyikosiwina kimiyikosiwinihk
his/her omiyikosiwin omiyikosiwina omiyikosiwinihk
our nimiyikosiwininân nimiyikosiwininâna nimiyikosiwininâhk
your and our kimiyikosiwininaw kimiyikosiwininawa kimiyikosiwininâhk
your (all) kimiyikosiwiniwâw kimiyikosiwiniwâwa kimiyikosiwiniwâhk
their omiyikosiwiniwâw omiyikosiwiniwâwa omiyikosiwiniwâhk
his/her/their (further) omiyikosiwiniyiw omiyikosiwiniyiwa omiyikosiwiniyihk
DIMINUTIVE POSSESSION
Singular Plural Locative
my nimiyikosiwinis
nimiyikosiwinisis
nimiyikosiwinisa
nimiyikosiwinisisa
nimiyikosiwinisihk
nimiyikosiwinisisihk
your (one) kimiyikosiwinis
kimiyikosiwinisis
kimiyikosiwinisa
kimiyikosiwinisisa
kimiyikosiwinisihk
kimiyikosiwinisisihk
his/her omiyikosiwinis
omiyikosiwinisis
omiyikosiwinisa
omiyikosiwinisisa
omiyikosiwinisihk
omiyikosiwinisisihk
our nimiyikosiwinisinân
nimiyikosiwinisisinân
nimiyikosiwinisinâna
nimiyikosiwinisisinâna
nimiyikosiwinisinâhk
nimiyikosiwinisisinâhk
your and our kimiyikosiwinisinaw
kimiyikosiwinisisinaw
kimiyikosiwinisinawa
kimiyikosiwinisisinawa
kimiyikosiwinisinâhk
kimiyikosiwinisisinâhk
your (all) kimiyikosiwinisiwâw
kimiyikosiwinisisiwâw
kimiyikosiwinisiwâwa
kimiyikosiwinisisiwâwa
kimiyikosiwinisiwâhk
kimiyikosiwinisisiwâhk
their omiyikosiwinisiwâw
omiyikosiwinisisiwâw
omiyikosiwinisiwâwa
omiyikosiwinisisiwâwa
omiyikosiwinisiwâhk
omiyikosiwinisisiwâhk
his/her/their (further) omiyikosiwinisiyiw
omiyikosiwinisisiyiw
omiyikosiwinisiyiwa
omiyikosiwinisisiyiwa
omiyikosiwinisiyihk
omiyikosiwinisisiyihk
miyikosiwin

More information about this word