One miywâtamowin
Many miywâtamowina
In/On miywâtamowinihk
Smaller/younger/lesser
One miywâcamowinis
Ownership
One
my nimiywâtamowin
your (one) kimiywâtamowin
his/her omiywâtamowin
One miywâtamowin
Many miywâtamowina
In/On miywâtamowinihk
Smaller/younger/lesser
One miywâcamowinis
Many miywâcamowinisa
In/On miywâcamowinisihk
Ownership
One Many In/On
my nimiywâtamowin nimiywâtamowina nimiywâtamowinihk
your (one) kimiywâtamowin kimiywâtamowina kimiywâtamowinihk
his/her omiywâtamowin omiywâtamowina omiywâtamowinihk
our nimiywâtamowininân nimiywâtamowininâna nimiywâtamowininâhk
your and our kimiywâtamowininaw kimiywâtamowininawa kimiywâtamowininâhk
your (all) kimiywâtamowiniwâw kimiywâtamowiniwâwa kimiywâtamowiniwâhk
their omiywâtamowiniwâw omiywâtamowiniwâwa omiywâtamowiniwâhk
his/her/their (further) omiywâtamowiniyiw omiywâtamowiniyiwa omiywâtamowiniyihk
Smaller/younger/lesser
Ownership
One Many In/On
my nimiywâcamowinis nimiywâcamowinisa nimiywâcamowinisihk
your (one) kimiywâcamowinis kimiywâcamowinisa kimiywâcamowinisihk
his/her omiywâcamowinis omiywâcamowinisa omiywâcamowinisihk
our nimiywâcamowinisinân nimiywâcamowinisinâna nimiywâcamowinisinâhk
your and our kimiywâcamowinisinaw kimiywâcamowinisinawa kimiywâcamowinisinâhk
your (all) kimiywâcamowinisiwâw kimiywâcamowinisiwâwa kimiywâcamowinisiwâhk
their omiywâcamowinisiwâw omiywâcamowinisiwâwa omiywâcamowinisiwâhk
his/her/their (further) omiywâcamowinisiyiw omiywâcamowinisiyiwa omiywâcamowinisiyihk
Singular miywâtamowin
Plural miywâtamowina
Locative miywâtamowinihk
DIMINUTIVE
Singular miywâcamowinis
Plural miywâcamowinisa
Locative miywâcamowinisihk
POSSESSION
Singular Plural Locative
1s nimiywâtamowin nimiywâtamowina nimiywâtamowinihk
2s kimiywâtamowin kimiywâtamowina kimiywâtamowinihk
3s omiywâtamowin omiywâtamowina omiywâtamowinihk
1p nimiywâtamowininân nimiywâtamowininâna nimiywâtamowininâhk
21 kimiywâtamowininaw kimiywâtamowininawa kimiywâtamowininâhk
2p kimiywâtamowiniwâw kimiywâtamowiniwâwa kimiywâtamowiniwâhk
3p omiywâtamowiniwâw omiywâtamowiniwâwa omiywâtamowiniwâhk
4 omiywâtamowiniyiw omiywâtamowiniyiwa omiywâtamowiniyihk
DIMINUTIVE POSSESSION
Singular Plural Locative
1s nimiywâcamowinis nimiywâcamowinisa nimiywâcamowinisihk
2s kimiywâcamowinis kimiywâcamowinisa kimiywâcamowinisihk
3s omiywâcamowinis omiywâcamowinisa omiywâcamowinisihk
1p nimiywâcamowinisinân nimiywâcamowinisinâna nimiywâcamowinisinâhk
21 kimiywâcamowinisinaw kimiywâcamowinisinawa kimiywâcamowinisinâhk
2p kimiywâcamowinisiwâw kimiywâcamowinisiwâwa kimiywâcamowinisiwâhk
3p omiywâcamowinisiwâw omiywâcamowinisiwâwa omiywâcamowinisiwâhk
4 omiywâcamowinisiyiw omiywâcamowinisiyiwa omiywâcamowinisiyihk

miywâtamowin (Noun, NI-1)

Loading recordings...

miywâtamowin

More information about this word