One miyw-âyâwin
Many miyw-âyâwina
In/On miyw-âyâwinihk
Smaller/younger/lesser
One miyw-âyâwinis
miyw-âyâwinisis
Ownership
One
my nimiyw-âyâwin
your (one) kimiyw-âyâwin
his/her omiyw-âyâwin
One miyw-âyâwin
Many miyw-âyâwina
In/On miyw-âyâwinihk
Smaller/younger/lesser
One miyw-âyâwinis
miyw-âyâwinisis
Many miyw-âyâwinisa
miyw-âyâwinisisa
In/On miyw-âyâwinisihk
miyw-âyâwinisisihk
Ownership
One Many In/On
my nimiyw-âyâwin nimiyw-âyâwina nimiyw-âyâwinihk
your (one) kimiyw-âyâwin kimiyw-âyâwina kimiyw-âyâwinihk
his/her omiyw-âyâwin omiyw-âyâwina omiyw-âyâwinihk
our nimiyw-âyâwininân nimiyw-âyâwininâna nimiyw-âyâwininâhk
your and our kimiyw-âyâwininaw kimiyw-âyâwininawa kimiyw-âyâwininâhk
your (all) kimiyw-âyâwiniwâw kimiyw-âyâwiniwâwa kimiyw-âyâwiniwâhk
their omiyw-âyâwiniwâw omiyw-âyâwiniwâwa omiyw-âyâwiniwâhk
his/her/their (further) omiyw-âyâwiniyiw omiyw-âyâwiniyiwa omiyw-âyâwiniyihk
Smaller/younger/lesser
Ownership
One Many In/On
my nimiyw-âyâwinis
nimiyw-âyâwinisis
nimiyw-âyâwinisa
nimiyw-âyâwinisisa
nimiyw-âyâwinisihk
nimiyw-âyâwinisisihk
your (one) kimiyw-âyâwinis
kimiyw-âyâwinisis
kimiyw-âyâwinisa
kimiyw-âyâwinisisa
kimiyw-âyâwinisihk
kimiyw-âyâwinisisihk
his/her omiyw-âyâwinis
omiyw-âyâwinisis
omiyw-âyâwinisa
omiyw-âyâwinisisa
omiyw-âyâwinisihk
omiyw-âyâwinisisihk
our nimiyw-âyâwinisinân
nimiyw-âyâwinisisinân
nimiyw-âyâwinisinâna
nimiyw-âyâwinisisinâna
nimiyw-âyâwinisinâhk
nimiyw-âyâwinisisinâhk
your and our kimiyw-âyâwinisinaw
kimiyw-âyâwinisisinaw
kimiyw-âyâwinisinawa
kimiyw-âyâwinisisinawa
kimiyw-âyâwinisinâhk
kimiyw-âyâwinisisinâhk
your (all) kimiyw-âyâwinisiwâw
kimiyw-âyâwinisisiwâw
kimiyw-âyâwinisiwâwa
kimiyw-âyâwinisisiwâwa
kimiyw-âyâwinisiwâhk
kimiyw-âyâwinisisiwâhk
their omiyw-âyâwinisiwâw
omiyw-âyâwinisisiwâw
omiyw-âyâwinisiwâwa
omiyw-âyâwinisisiwâwa
omiyw-âyâwinisiwâhk
omiyw-âyâwinisisiwâhk
his/her/their (further) omiyw-âyâwinisiyiw
omiyw-âyâwinisisiyiw
omiyw-âyâwinisiyiwa
omiyw-âyâwinisisiyiwa
omiyw-âyâwinisiyihk
omiyw-âyâwinisisiyihk
Singular miyw-âyâwin
Plural miyw-âyâwina
Locative miyw-âyâwinihk
DIMINUTIVE
Singular miyw-âyâwinis
miyw-âyâwinisis
Plural miyw-âyâwinisa
miyw-âyâwinisisa
Locative miyw-âyâwinisihk
miyw-âyâwinisisihk
POSSESSION
Singular Plural Locative
1s nimiyw-âyâwin nimiyw-âyâwina nimiyw-âyâwinihk
2s kimiyw-âyâwin kimiyw-âyâwina kimiyw-âyâwinihk
3s omiyw-âyâwin omiyw-âyâwina omiyw-âyâwinihk
1p nimiyw-âyâwininân nimiyw-âyâwininâna nimiyw-âyâwininâhk
21 kimiyw-âyâwininaw kimiyw-âyâwininawa kimiyw-âyâwininâhk
2p kimiyw-âyâwiniwâw kimiyw-âyâwiniwâwa kimiyw-âyâwiniwâhk
3p omiyw-âyâwiniwâw omiyw-âyâwiniwâwa omiyw-âyâwiniwâhk
4 omiyw-âyâwiniyiw omiyw-âyâwiniyiwa omiyw-âyâwiniyihk
DIMINUTIVE POSSESSION
Singular Plural Locative
1s nimiyw-âyâwinis
nimiyw-âyâwinisis
nimiyw-âyâwinisa
nimiyw-âyâwinisisa
nimiyw-âyâwinisihk
nimiyw-âyâwinisisihk
2s kimiyw-âyâwinis
kimiyw-âyâwinisis
kimiyw-âyâwinisa
kimiyw-âyâwinisisa
kimiyw-âyâwinisihk
kimiyw-âyâwinisisihk
3s omiyw-âyâwinis
omiyw-âyâwinisis
omiyw-âyâwinisa
omiyw-âyâwinisisa
omiyw-âyâwinisihk
omiyw-âyâwinisisihk
1p nimiyw-âyâwinisinân
nimiyw-âyâwinisisinân
nimiyw-âyâwinisinâna
nimiyw-âyâwinisisinâna
nimiyw-âyâwinisinâhk
nimiyw-âyâwinisisinâhk
21 kimiyw-âyâwinisinaw
kimiyw-âyâwinisisinaw
kimiyw-âyâwinisinawa
kimiyw-âyâwinisisinawa
kimiyw-âyâwinisinâhk
kimiyw-âyâwinisisinâhk
2p kimiyw-âyâwinisiwâw
kimiyw-âyâwinisisiwâw
kimiyw-âyâwinisiwâwa
kimiyw-âyâwinisisiwâwa
kimiyw-âyâwinisiwâhk
kimiyw-âyâwinisisiwâhk
3p omiyw-âyâwinisiwâw
omiyw-âyâwinisisiwâw
omiyw-âyâwinisiwâwa
omiyw-âyâwinisisiwâwa
omiyw-âyâwinisiwâhk
omiyw-âyâwinisisiwâhk
4 omiyw-âyâwinisiyiw
omiyw-âyâwinisisiyiw
omiyw-âyâwinisiyiwa
omiyw-âyâwinisisiyiwa
omiyw-âyâwinisiyihk
omiyw-âyâwinisisiyihk

miyw-âyâwin (Noun, NI-1)

Loading recordings...

miyw-âyâwin

More information about this word