Independent Conjunct
1s ninîhtâhtawîn ê-nîhtâhtawîyân
2s kinîhtâhtawîn ê-nîhtâhtawîyan
1p exclusive ninîhtâhtawînân ê-nîhtâhtawîyâhk
1p inclusive kinîhtâhtawînânaw
kinîhtâhtawînaw
ê-nîhtâhtawîyahk
2p kinîhtâhtawînâwâw ê-nîhtâhtawîyêk
3s nîhtâhtawîw ê-nîhtâhtawît
3p nîhtâhtawîwak ê-nîhtâhtawîcik
Full paradigm →
Independent Conjunct
1s ninîhtâhtawîn ê-nîhtâhtawîyân
2s kinîhtâhtawîn ê-nîhtâhtawîyan
1p exclusive ninîhtâhtawînân ê-nîhtâhtawîyâhk
1p inclusive kinîhtâhtawînânaw
kinîhtâhtawînaw
ê-nîhtâhtawîyahk
2p kinîhtâhtawînâwâw ê-nîhtâhtawîyêk
3s nîhtâhtawîw ê-nîhtâhtawît
3p nîhtâhtawîwak ê-nîhtâhtawîcik
Full paradigm →

nîhtâhtawîw (Verb, VAI)

Independent Conjunct
1s ninîhtâhtawîn ê-nîhtâhtawîyân
2s kinîhtâhtawîn ê-nîhtâhtawîyan
1p exclusive ninîhtâhtawînân ê-nîhtâhtawîyâhk
1p inclusive kinîhtâhtawînânaw
kinîhtâhtawînaw
ê-nîhtâhtawîyahk
2p kinîhtâhtawînâwâw ê-nîhtâhtawîyêk
3s nîhtâhtawîw ê-nîhtâhtawît
3p nîhtâhtawîwak ê-nîhtâhtawîcik
Full paradigm →
Independent Conjunct
1s ninîhtâhtawîn ê-nîhtâhtawîyân
2s kinîhtâhtawîn ê-nîhtâhtawîyan
1p exclusive ninîhtâhtawînân ê-nîhtâhtawîyâhk
1p inclusive kinîhtâhtawînânaw
kinîhtâhtawînaw
ê-nîhtâhtawîyahk
2p kinîhtâhtawînâwâw ê-nîhtâhtawîyêk
3s nîhtâhtawîw ê-nîhtâhtawît
3p nîhtâhtawîwak ê-nîhtâhtawîcik
Full paradigm →
nîhtâhtawîw
  • ← √nîhtâhtawî- + Verb + Animate Intransitive + Independent + Present + Actor: 3rd Person Singular
  • masinahikêwina →

More information about this word

nîhtâhtawîw
  • ← Verb + Animate Intransitive + Independent + Present + Actor: 3rd Person Singular
  • masinahikêwina →