One sîpihkomin
Many sîpihkomina
In/On sîpihkominihk
Smaller/younger/lesser
One sîpihkominis
sîpihkominisis
Ownership
One
my nisîpihkomin
your (one) kisîpihkomin
his/her osîpihkomin
One sîpihkomin
Many sîpihkomina
In/On sîpihkominihk
Smaller/younger/lesser
One sîpihkominis
sîpihkominisis
Many sîpihkominisa
sîpihkominisisa
In/On sîpihkominisihk
sîpihkominisisihk
Ownership
One Many In/On
my nisîpihkomin nisîpihkomina nisîpihkominihk
your (one) kisîpihkomin kisîpihkomina kisîpihkominihk
his/her osîpihkomin osîpihkomina osîpihkominihk
our nisîpihkomininân nisîpihkomininâna nisîpihkomininâhk
your and our kisîpihkomininaw kisîpihkomininawa kisîpihkomininâhk
your (all) kisîpihkominiwâw kisîpihkominiwâwa kisîpihkominiwâhk
their osîpihkominiwâw osîpihkominiwâwa osîpihkominiwâhk
his/her/their (further) osîpihkominiyiw osîpihkominiyiwa osîpihkominiyihk
Smaller/younger/lesser
Ownership
One Many In/On
my nisîpihkominis
nisîpihkominisis
nisîpihkominisa
nisîpihkominisisa
nisîpihkominisihk
nisîpihkominisisihk
your (one) kisîpihkominis
kisîpihkominisis
kisîpihkominisa
kisîpihkominisisa
kisîpihkominisihk
kisîpihkominisisihk
his/her osîpihkominis
osîpihkominisis
osîpihkominisa
osîpihkominisisa
osîpihkominisihk
osîpihkominisisihk
our nisîpihkominisinân
nisîpihkominisisinân
nisîpihkominisinâna
nisîpihkominisisinâna
nisîpihkominisinâhk
nisîpihkominisisinâhk
your and our kisîpihkominisinaw
kisîpihkominisisinaw
kisîpihkominisinawa
kisîpihkominisisinawa
kisîpihkominisinâhk
kisîpihkominisisinâhk
your (all) kisîpihkominisiwâw
kisîpihkominisisiwâw
kisîpihkominisiwâwa
kisîpihkominisisiwâwa
kisîpihkominisiwâhk
kisîpihkominisisiwâhk
their osîpihkominisiwâw
osîpihkominisisiwâw
osîpihkominisiwâwa
osîpihkominisisiwâwa
osîpihkominisiwâhk
osîpihkominisisiwâhk
his/her/their (further) osîpihkominisiyiw
osîpihkominisisiyiw
osîpihkominisiyiwa
osîpihkominisisiyiwa
osîpihkominisiyihk
osîpihkominisisiyihk
Singular sîpihkomin
Plural sîpihkomina
Locative sîpihkominihk
DIMINUTIVE
Singular sîpihkominis
sîpihkominisis
Plural sîpihkominisa
sîpihkominisisa
Locative sîpihkominisihk
sîpihkominisisihk
POSSESSION
Singular Plural Locative
1s nisîpihkomin nisîpihkomina nisîpihkominihk
2s kisîpihkomin kisîpihkomina kisîpihkominihk
3s osîpihkomin osîpihkomina osîpihkominihk
1p nisîpihkomininân nisîpihkomininâna nisîpihkomininâhk
21 kisîpihkomininaw kisîpihkomininawa kisîpihkomininâhk
2p kisîpihkominiwâw kisîpihkominiwâwa kisîpihkominiwâhk
3p osîpihkominiwâw osîpihkominiwâwa osîpihkominiwâhk
4 osîpihkominiyiw osîpihkominiyiwa osîpihkominiyihk
DIMINUTIVE POSSESSION
Singular Plural Locative
1s nisîpihkominis
nisîpihkominisis
nisîpihkominisa
nisîpihkominisisa
nisîpihkominisihk
nisîpihkominisisihk
2s kisîpihkominis
kisîpihkominisis
kisîpihkominisa
kisîpihkominisisa
kisîpihkominisihk
kisîpihkominisisihk
3s osîpihkominis
osîpihkominisis
osîpihkominisa
osîpihkominisisa
osîpihkominisihk
osîpihkominisisihk
1p nisîpihkominisinân
nisîpihkominisisinân
nisîpihkominisinâna
nisîpihkominisisinâna
nisîpihkominisinâhk
nisîpihkominisisinâhk
21 kisîpihkominisinaw
kisîpihkominisisinaw
kisîpihkominisinawa
kisîpihkominisisinawa
kisîpihkominisinâhk
kisîpihkominisisinâhk
2p kisîpihkominisiwâw
kisîpihkominisisiwâw
kisîpihkominisiwâwa
kisîpihkominisisiwâwa
kisîpihkominisiwâhk
kisîpihkominisisiwâhk
3p osîpihkominisiwâw
osîpihkominisisiwâw
osîpihkominisiwâwa
osîpihkominisisiwâwa
osîpihkominisiwâhk
osîpihkominisisiwâhk
4 osîpihkominisiyiw
osîpihkominisisiyiw
osîpihkominisiyiwa
osîpihkominisisiyiwa
osîpihkominisiyihk
osîpihkominisisiyihk

sîpihkomin (Noun, NI-1)

Loading recordings...

sîpihkomin

More information about this word