Independent Conjunct
1s nitipiskên ê-tipiskamân
2s kitipiskên ê-tipiskaman
1p exclusive nitipiskênân ê-tipiskamâhk
1p inclusive kitipiskênaw
kitipiskênânaw
ê-tipiskamahk
2p kitipiskênâwâw ê-tipiskamêk
3s tipiskam ê-tipiskahk
3p tipiskamwak ê-tipiskahkik
Independent Conjunct
1s nitipiskên ê-tipiskamân
2s kitipiskên ê-tipiskaman
1p exclusive nitipiskênân ê-tipiskamâhk
1p inclusive kitipiskênaw
kitipiskênânaw
ê-tipiskamahk
2p kitipiskênâwâw ê-tipiskamêk
3s tipiskam ê-tipiskahk
3p tipiskamwak ê-tipiskahkik

tipiskam (Verb, VTI)

Independent Conjunct
1s nitipiskên ê-tipiskamân
2s kitipiskên ê-tipiskaman
1p exclusive nitipiskênân ê-tipiskamâhk
1p inclusive kitipiskênaw
kitipiskênânaw
ê-tipiskamahk
2p kitipiskênâwâw ê-tipiskamêk
3s tipiskam ê-tipiskahk
3p tipiskamwak ê-tipiskahkik
Independent Conjunct
1s nitipiskên ê-tipiskamân
2s kitipiskên ê-tipiskaman
1p exclusive nitipiskênân ê-tipiskamâhk
1p inclusive kitipiskênaw
kitipiskênânaw
ê-tipiskamahk
2p kitipiskênâwâw ê-tipiskamêk
3s tipiskam ê-tipiskahk
3p tipiskamwak ê-tipiskahkik
tipiskam
  • ← √tipisk- +  Verb +  Transitive Inaminate +  Independent +  Present +  Actor: 3rd Person Singular
  • masinahikêwina →


tipiskam-wîhkihkasôs (Noun, NA-1)



tipiskamowin (Noun, NI-1)

tipiskam
  • ← Verb +  Transitive Inaminate +  Independent +  Present +  Actor: 3rd Person Singular
  • masinahikêwina →