One tipiskamowin
Many tipiskamowina
In/On tipiskamowinihk
Smaller/younger/lesser
One cipiskamowinis
Ownership
One
my nitipiskamowin
your (one) kitipiskamowin
his/her otipiskamowin
One tipiskamowin
Many tipiskamowina
In/On tipiskamowinihk
Smaller/younger/lesser
One cipiskamowinis
Many cipiskamowinisa
In/On cipiskamowinisihk
Ownership
One Many In/On
my nitipiskamowin nitipiskamowina nitipiskamowinihk
your (one) kitipiskamowin kitipiskamowina kitipiskamowinihk
his/her otipiskamowin otipiskamowina otipiskamowinihk
our nitipiskamowininân nitipiskamowininâna nitipiskamowininâhk
your and our kitipiskamowininaw kitipiskamowininawa kitipiskamowininâhk
your (all) kitipiskamowiniwâw kitipiskamowiniwâwa kitipiskamowiniwâhk
their otipiskamowiniwâw otipiskamowiniwâwa otipiskamowiniwâhk
his/her/their (further) otipiskamowiniyiw otipiskamowiniyiwa otipiskamowiniyihk
Smaller/younger/lesser
Ownership
One Many In/On
my nicipiskamowinis nicipiskamowinisa nicipiskamowinisihk
your (one) kicipiskamowinis kicipiskamowinisa kicipiskamowinisihk
his/her ocipiskamowinis ocipiskamowinisa ocipiskamowinisihk
our nicipiskamowinisinân nicipiskamowinisinâna nicipiskamowinisinâhk
your and our kicipiskamowinisinaw kicipiskamowinisinawa kicipiskamowinisinâhk
your (all) kicipiskamowinisiwâw kicipiskamowinisiwâwa kicipiskamowinisiwâhk
their ocipiskamowinisiwâw ocipiskamowinisiwâwa ocipiskamowinisiwâhk
his/her/their (further) ocipiskamowinisiyiw ocipiskamowinisiyiwa ocipiskamowinisiyihk
Singular tipiskamowin
Plural tipiskamowina
Locative tipiskamowinihk
DIMINUTIVE
Singular cipiskamowinis
Plural cipiskamowinisa
Locative cipiskamowinisihk
POSSESSION
Singular Plural Locative
1s nitipiskamowin nitipiskamowina nitipiskamowinihk
2s kitipiskamowin kitipiskamowina kitipiskamowinihk
3s otipiskamowin otipiskamowina otipiskamowinihk
1p nitipiskamowininân nitipiskamowininâna nitipiskamowininâhk
21 kitipiskamowininaw kitipiskamowininawa kitipiskamowininâhk
2p kitipiskamowiniwâw kitipiskamowiniwâwa kitipiskamowiniwâhk
3p otipiskamowiniwâw otipiskamowiniwâwa otipiskamowiniwâhk
4 otipiskamowiniyiw otipiskamowiniyiwa otipiskamowiniyihk
DIMINUTIVE POSSESSION
Singular Plural Locative
1s nicipiskamowinis nicipiskamowinisa nicipiskamowinisihk
2s kicipiskamowinis kicipiskamowinisa kicipiskamowinisihk
3s ocipiskamowinis ocipiskamowinisa ocipiskamowinisihk
1p nicipiskamowinisinân nicipiskamowinisinâna nicipiskamowinisinâhk
21 kicipiskamowinisinaw kicipiskamowinisinawa kicipiskamowinisinâhk
2p kicipiskamowinisiwâw kicipiskamowinisiwâwa kicipiskamowinisiwâhk
3p ocipiskamowinisiwâw ocipiskamowinisiwâwa ocipiskamowinisiwâhk
4 ocipiskamowinisiyiw ocipiskamowinisiyiwa ocipiskamowinisiyihk

tipiskamowin (Noun, NI-1)

Loading recordings...

tipiskamowin

More information about this word